Јанакиески дал отказ од ВМРО-ДПМНЕ и се вработил во „Пелистерка“

by fokus

При проверката на личните податоци на денешниот почеток на судскиот процес за уривањето на комплексот „Космос“ на Фијат Цаноски, обвинетиот ексминистер за транспорт и врски Миле Јанакиески му кажа на судот дека не работи веќе во ВМРО-ДПМНЕ, пренесува порталот „Сакам.да.кажам“

Јанакиески рече дека сега се вработил во компанијата „Пелистерка“. „Пелистерка“ е на неговиот кумашин Дејан Панделески.

Поврзани новости