Ја запалил куќата на брат му со бензин, пожарната повредила битолчанец додека гаснела

by Fokus 12:09
12:09

Битолчанец ја запалил куќата на брат му со запалива течност на улицата „Љубојно“ во Битола пренесува СДК. Од пожарот изгоре и куќата на соседот кој со три малолетни деца останаа на улица без покрив над главата. Според оштетените, едниот брат му ја запалил куќата на другиот поради кавги за имот.

Жителите обвинуваат дека Противпожарната единица доцнела, немале доволно вода, а противпожарното возило враќајќи се наназад удрило човек на кого му се скршила раката.

Од Пожарна велат дека веднаш по пријавата интервенирале, но пожарот веќе бил проширен и сметаат дека ги викнале во поодмината фаза.

Поврзани новости