Ја украл бистата на Кузман Јосифовски-Питу од дворот на истоименото училиште

by fokus 13:14
13:14

Министерството за внатрешни работи вчера добило пријава дека во периодот од 30.04 до 02.05.2018 година, непознат сторител извршил кражба во дворот на Основното училиште „Кузман Јосифовски-Питу“.

Сторителот ја украл бистата на Кузман Јосифовски-Питу, висока околу 80 сантиметри. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости