Ја удрил поранешната девојка неколкупати со секира во глава, лекарите се борат за нејзиниот живот

by Fokus

Саво М.(33) од српскиот град Ваљево е уапсен под сомнение дека се обидел да ја убие поранешната девојка М.Б.(36).

Според извештаите на тамошните медиуми, тој ја нападнал со секира и неколкупати ја удрил во главата.

Според неофицијални информации, тој влегол во нејзината куќа преку прозорецот и ја нападнал одзади.

Девојката во тешка состојба е пренесена во Белград.

Насилникот веќе имал забрана за приближување до девојката поради претходно пријавено насилство врз неа.

 

Поврзани новости