Ја пронашол мајка си прободена со нож, полицијата го привела брат му

by Фокус

Четириесет и седум годишнио скопјанец со иницијали Г.Г. вчера во 21 часот ја пронашал неговата мајка К.Г. (77) мртв со убодна рана во градниот кош во нејзиниот стан во Тафталиџе, каде живека си неговиот брат М.Г. (50).

„Во 20.30 часот тој отишол да ги посети мајка му и брат му М.Г. (50) и кога влегол внатре ја пронашол мајка му. Во врска со овој случај во полициска станица е приведен и задржан М.Г.“, соопштија од полицијата.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено на обдукција.

Поврзани новости