Ја натепал продавачката, па со другарите и ги демолирале куќата и продавницата зошто не му дала пиво на одложено плаќање

by fokus 11:42
11:42

Вчера во 21:00 часот во Секторот за внатрешни работи Струмица, Л.В. (33) од с.Баница, струмичко, пријавила дека истиот ден околу 16.00 часот, додека работела во продавница, дошол К.Р. (20) и физички ја нападнал.

Тој побарал пиво на одложено плаќање, но откако не  му дала почнал да ја навредува, по што физички ја нападнал. После тоа, пред продавницата дошол нејзиниот сопруг, а К.Р. го нападнал и него. Тие успеале да го истуркаат К.Р. од дворното место, но по кратко време се вратил со уште неколку непознати лица кои носеле камења, стап и секира и почнале да ја демолираат куќата, продавницата и возилата паркирани пред неа и при тоа им нанеле телесни повреди на пријавителката, нејзиниот сопруг, свекорот и уште двајца нивни роднини.

- Advertisements -

Во врска со случајот лишени од слобода биле К.Р. (20),  А.Р. (26), Д.Р. (25), сите од с.Баница, и биле задржани во полициска станица за понатамошна постапка. По целосното расчистување и документирање на настанот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Поврзани новости