Извршил обљуба врз 20-годишна девојка со заостанат ментален развој

by Фокус 13:50
13:50

Четириесет и четири годишниот В.А. вчера во СВР-Штип пријавил дека истиот ден околу 13 часот Е.А. извршил обљуба врз неговата 20-годишна ќерка, која била со заостанат ментален развој.

Од полицијата велат дека се работи на целосно расчистување на случајот, а за случајот е известен јавниот обвинител.

- Advertisements -

Поврзани новости