Изречени 529 санкции за неносење маски

by Fokus 10:26
10:26

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се вкупно 529 прекршоци.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости