Изминатото деноноќие 650 граѓани казнети за неносење маски

by Fokus 10:25
10:25

Изминатото деноноќие за неносење заштита на лице на територијата на државата се регистрирани 650 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со Кoвид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости