Измени на Изборниот законик и на Законот за лични карти во Собранието

by fokus 16:56
16:56

Предлог- измени во Изборниот законик, предложени од група пратеници, стигнале денеска во парламентот, пренесува „360 Степени“.

Според информациите оттаму, станува збор за измените што треба да се донесат, согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР, а за кои првично имаше најави дека ќе бидат предлог на Владата.

- Advertising -

Станува збор за законски решенија што се на „приоритетната листа“ за донесување пред распуштање на Парламентот.

Поврзани новости