Излезе нова видео снимка од инцидентот во Битола

by Fokus 20:55
20:55

Вечерва на социјалните мрежи објавена е нова видео снимка од инцидентот во Битола кој предзвика големи реакции во јавноста во Северна Македонија.

- Advertising -

Според објавеното, се гледа како еден од полицајците во еден момент изрипува по обид за удар, односно физички напад од страна на еден од присутните Роми, додека друг им се обраќа со зборовите „Мавајте“, додека полицајците во тие моменти стојат на улицата.

Извор: ТВ 24

Поврзани новости