Изгорел камион во пожар во Куманово

by Fokus 13:42
13:42

Изгореле камиони во пожар во Куманово, но се уште не се знаат причините, информираат од МВР.

Според полицијата, вчера околу 18.00 часот на ул. „Благоја Думановски“ во Куманово настанал пожар во дворот од куќата на К.Б. (39), при што биле опожарени камион и делови од камион. Пожарот бил изгаснат, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.

Поврзани новости