Изгоре напуштена куќа во Старо Нагоричане

by Fokus 11:26
11:26

Стара напуштена куќа изгоре вчера во пожар во село Орах – Старо Нагоричане.

Како што соопшти МВР, вчера во 12,30 часот во Секторот за внатрешни работи Куманово, пожарот бил пријавен од страна на командир на Територијалната противпожарна единица Старо Нагоричане.

- Advertisements -

Во 16,50 часот од страна на увидна екипа од СВР Куманово, а по овластување од Јавен обвинител бил извршен увид на местото на настанот при што било утврдено дека избувнал пожар во стара камена куќа во која постојано не се живее, а била сопственост на Т.Т.(84) од Скопје. Од пожарот изгорела целата кровна конструкција на куќата, која потоа паднала.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости