Изгоре куќа во струмичко Просениково

by Fokus 10:35
10:35

Утрово во 07:50 часот во село Просениково изгореа две соби и покрив на куќа. Причинета е материјална штета, а повредени нема.

Од Територијалната професионална противпожарна единица во Струмица го потврдија пожарот и информираа дека во гаснењето учествувале две противпожарни возила и седум пожарникари.

- Advertisements -

По интервенцијата пожарот е изгаснат, а причините за настанувањето се испитуваат.

Поврзани новости