Изгласана преодната влада со министри од СДСМ

by fokus 16:44
16:44

Пратениците на денешната собраниска седница ја изгласаа преодната влада договорена како еден од условите за одржување на избори на 11 декември.

Како министри од редовите на СДСМ се вратија Оливер Спасовски во министерството за внатрешни работи и Фросина Ременски во министерството за труд и социјална политика.

Кире Наумов е дополнителен заменик министер за финансии, Александар Кирацовски дополнителен заменик министер за информатичко општество и администрација и Љупчо Николовски дополнителен заменик министер за земјоделство, водостопанство и шумарство.

Поврзани новости