Изборната битка почнува утре: СДСМ со митинг во Прилеп, ВМРО – ДПМНЕ во Охрид

by fokus 00:22
00:22

Од утре па до 9 декември шест политички партии и пет коалиции ќе влезат во  кампања за предвремените парламентарни избори на 11 декември.

ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Охрид, СДСМ во Прилеп, ДУИ во Липково.

- Advertisements -

Партиите на Љубчо Георгиевски, Љубе Бошкоски и Стојанче Ангелов утре ќе имаат средби со охриѓани.

Право на глас имаат вкупно 1.784.524 граѓани, а во дијаспората ќе можат да гласаат 20.591 државјани на Република Македонија.

Поврзани новости