Изборите ќе бидат распишани на 11 февруари в година

by fokus 11:25
11:25

Првиот човек на Собранието, Талат Џафери информираше дека изборите ќе се распишат на 11 февруари.

Тој додаде дека последен работен ден на пратениците од актуелниот состав ќе биде 11 февруари 2020 година.

- Advertisements -

Поврзани новости