Избоден затвореник во „Идризово“, се бори за живот во болница

by Fokus 10:51
10:51

Американски државјанин со потекло од Струга бил избоден во затворот „Идризово“ во Скопје, дознава „Скопје1.мк“. Според информациите, станува збор за 36-годишно лице кое издржувало казна поради пресуда за недозволена трговија со дрога.

Тој, бил прободен од друг затвореник, а во болница завршил со две рани. Затвореникот се бори за живот во комплексот клиники во Скопје.

Поврзани новости