Иво Котевски: Тужба за сите објавени и пренесени стории за наводната организираност со македонски анонимуси

by Фокус 18:04
18:04

Портпаролот на Минситерството за внатрешни работи, Иво Котевски, ги демантира сите текстови во кои се зборува за поврзаност на министерството со групата која се претстави како Македонски анонимуси.

-Јас лично, како Помошник на Министерот за внатрешни работи задолжен за Односи со јавност, најостро ги демантирам сите лаги и клевети објавени на неколку интернет портали за наводно организирање или каква било поврзаност со групата која што се претставила како македонски анонимуси. Кон демантот се приклучуваат и сите колеги наведени во текстот – се вели во демантот на Котевски.

Понатаму во демантот пишува дека ќе биде поднесена тужба за сите објавени и пренесени стории согласно Законот за граѓанска одговорност за клевета и навреда.

Поврзани новости