Иванов: Во Македонија од ден на ден сѐ подобро се живее!

by Фокус 09:32
09:32

Напорната работа дава резултати. Има резултати што се гледаат, видливи се. Во нашата земја од ден на ден, се подобро и подобро се живее, изјави вчера претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на државава Ѓорге Иванов на митинтог во Прилеп.

– Но тоа е резултат на вашата доверба во тимот кој носи победи и успеси. Имаме многу предизвици, затоа не е сеедно кој ќе биде претседател – потенцираше Иванов.

- Advertisements -

Поврзани новости