Иванов, Спасовски и Ѓорчев на велигденската миса во Католичката црква во Скопје

by Fokus 09:59
09:59

Католичките верници денеска го слават Велигден, најголемиот христијански верски празник.

Главната миса во Македонија се одржа во катедралниот храм ,,Пресвето срце Исусово“ во Скопје.

На мисата покрај верниците, присуствуваа и претставници на македонската влада, министрите, Оливер Спасовски, Едмонд Адеми и Зоран Шапуриќ, претседателот Ѓорѓе Иванов со сопругата Маја и Влатко Ѓорчев од ВМРО ДПМНЕ.

Поврзани новости