Иванов нема да се сретне со Билд

by Fokus

Шефот на државата, Ѓорге Иванов нема да го прими поранешниот премиер и министер за надворешни работи на Шведска, Карл Билд кој е во посета на Македонија.

„Во агендата на претседателот не е предвидена таква средба“, посочуваат официјално од неговиот кабинет.

Билд на својот Твитер профил најави дека денеска доаѓа во Скопје.

Поврзани новости