Иванов: Не изградив став, очекувам предлогот да го добијам на писмено

by fokus 17:55
17:55

Се додека не добијам на писмено што се разговарало на средбите помеѓу Македонија и Грција во врска со името не можам да изградам став за новиот предлог, истакна претседателот Ѓорге Иванов, по лидерската средба за промена на името.

-Не изградив став, очекувам писмена достава и исто така очекувам во иднина да небидам селективно информиран, рече Иванов.

Поврзани новости