Иванов напладне ќе му го даде мандатот на Заев

by fokus 11:09
11:09

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов денеска во 12 часот ќе го врачи мандатот за состав на Влада на Република Македонија на Зоран Заев, соопшти кабинетот на Иванов.

Поврзани новости