Иванов на средба со Путин во Москва

by Фокус 12:09
12:09

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов е во дводневна посета на руската престолнина Москва.

Од претседателскиот кабинет соопштија дека Иванов денес ќе оствари средби со Патријархот на Руската православна црква, Кирил, а воедно ќе присуствува и на Божествената литургија во храмот „Христос Спасител“ во Москва.

- Advertisements -

Утре, пак, македонскиот претседател ќе се сретне со неговиот руски колега Владимир Путин.

Поврзани новости