Иванов на покана на Ердоган, денеска во Турција

by Fokus 10:52
10:52

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска ќе престојува во работна посета на Република Турција, на покана на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Предвидено е Иванов во Истанбул да оствари средба со Ердоган, а ќе присуствува и на свеченото отворање на третиот мост над Босфорот „Јавуз Султан Селим“.

Поврзани новости