Иванов: На мојот наследник му посакувам многу помирен и поуспешен мандат

by fokus 20:15
20:15

Претседателот Ѓорге Иванов во изјавата дадена по денешното гласање на својот наследник му посака многу помирен и поуспешен мандат од неговиот.

-Изминативе денови граѓаните имаа можност да го слушнат сето она што го нудат кандидатите и денеска да ја донесат својата одлука. Тоа што ќе биде, пак, одлука на следниот круг на претседателските избори тоа ќе биде волјата на народот и нивна одлука ќе биде кој да ја претставува државата во следните пет години, рече Иванов.

- Advertisements -

Поврзани новости