Иванов на инагурацијата на Ердоган во Анкара

by Фокус

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, денеска и утре – 27 и 28 август 2014 година, ќе биде во Анкара, Турција каде што ќе присуствува на инаугурацијата на новоизбраниот турски претседател, Реџеп Таип Ердоган.

Претседателот Иванов, својот престој во Република Турција ќе го искористи и за посета на неколку турски компании, а ќе присуствува и на бизнис форум во индустриската зона во Остим, близу Анкара.

Поврзани новости