Иванов на 26 декември за првпат ќе се обрати во Собранието со мнозинство на СДСМ

by fokus 20:13
20:13

Претседателот на државата Ѓорге Иванов идниот вторник (26 декември) напладне ќе им се обрати на пратениците во Собранието.

Тоа е редовното годишно обраќање на претседателот на државата пред законодавниот дом, предвидено со Уставот на државата.

- Advertisements -
WEB Baneri (300x250)_CLIO_

Ова ќе биде првпат во веќе вториот мандат на претседателот Иванов, тој на новогодишното обраќање во Собранието да не се обраќа на мнозинство пратеници од партијата која го кандидираше.

Поврзани новости