Иванов им додели ордени на ракометарите на “Вардар”

by Fokus 17:44
17:44

Шефот на државата, Ѓорге Иванов денеска им додели ордени на ракометарите и Ракометниот клуб Вардар.

“Со својот подвиг ракометарите на Вардар апсолутно ги заслужија високите признанија. Со вашата желба, мотивираност, сплотеност и тимски дух  ни покажавте дека не постојат искушенија и пердизвици кои не можат да се надминат и врвови кои не можат да се освојат. Вие сте пример од кој ќе учат и ќе се мотивираат и сегашните и идните генерации”, изјави Иванов.

- Advertisements -

Поврзани новости