Иванов го потпиша указот на законот за специјален обвинител

by Фокус 10:10
10:10
Согласно процедурата, Законот за специјален обвинител синоќа го потпиша претседателот Ѓорге Иванов кој се наоѓа во Црна Гора и тој е предаден во Собранието, соопштија синоќа од Кабинетот на претседателот.

Претходно, Собранието го изгласа законот за специјален обвинител, откако политичките партии конечно постигнаа договор.

Поврзани новости