Иванов денеска на средба со лидерите

by fokus 11:38
11:38

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе се сретне со лидерите на политичките партии, а ќе се раговара за актуелната политичка состојба.

Средбата со лидерот на Беса треба да се одржи во 12 часот, со претставниците на „Алијанса за Албанците во 13 часот, со претседателот на ДУИ во 14.30 часот, а со претседателот на СДСМ во 16 часот.

Средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Иванов ќе има во 17.30 часот.

 

Поврзани новости