Иванов повеќе од 534.000, Пендаровски 398.000 гласови

by Фокус 10:00
10:00

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов на вчерашните избори осови 534.154 гласови, додека неговиот противкандидат Стево Пендаровски – 398.008.

Поврзани новости