Иванка Трамп демонстрантите ги нарече патриоти, па го избриша твитот

by Fokus 22:49
22:49

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Иванка вечерава демонстрантите кои упаднаа во зградата на Конгресот ги нарече патриоти.

Американски патриоти какво било нарушување на безбедноста или непочитување на нашето спроведување на законот е неприфатливо, напиша Иванка Трамп на Твитер.

- Advertisements -

Таа додаде дека под итно мора да престане насилството.

По кратко време Иванка Трамп го избриша твитот.

Поврзани новости