Итна средба во Клуб на пратеници

by Фокус

Денеска во Клубот на пратеници ќе се одржи итна средба на работната група во врска со прашањето за избрите, информира белгискиот олеснувач Питер Ванхауте, објави Мета.

Средбата доаѓа по целодневен молк на политичките партии по пропаднатата лидерска средба во петокот, кога лидерите на четирите најголеми политички партии со посредништво на еврокомесарот Јоханес Хан и меѓународната заедница по повеќе од 12 часа не успеаја да се договорат за датумот на кој ќе се одржат изборитe.

Поврзани новости