Итна средба на Хан со тројката европарламентарци

by Фокус

Итна средба меѓу еврокомесарот Јоханес Хан и тројката европратеници Ричард Ховит, Едвард Кукан и Иво Вајгл по вчерашната одлука на претседателот Ѓорге Иванов за аболиција на лицата вклучени во делата произлезени од прислушуваните материјали.

Веста за средбата ја објави Ховит на својот профил на Твитер.

Поврзани новости