Италија со донација од 200 илјади евра за поплавените подрачја

by fokus 20:57
20:57

Италија испраќа помош од 200 илјади евра за расчистување на штетите по катастрофалните поплави во Скопско и Тетовско, соопшти Италијанската амбасада во Скопје.

Освен парична помош испратена е и донација од ќебиња, средства за хигиена, облека, душеци и сл.

Поврзани новости