Испратено барањето за екстрадиција на Игор Спасов

by Fokus 11:18
11:18

Македонија и официјално побара екстрадиција на специјалецот Игор Спасов кој е осуден за убиство на Мартин Нешковски, соопштија од Министерството за правда.

„Во текот на вчерашниот ден, по комплетирањето на документацијата, барањето е испратено до бугарските власти кои понатаму ќе постапуваат по истото“ се наведува во соопштението од министерството.

- Advertisements -

Поврзани новости