Искршени прозорци и врата на штаб на ДУИ

by Fokus 12:06
12:06

Непознат сторител искршил две прозорски стакла и стаклена врата на штаб на политичката партија ДУИ, на ул. “Тале Христов“ Скопје-Север, што било пријавено во полиција вчера околу 15.25 часот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите.

- Advertising -

Претходно во неколку наврати беа искршени штабови на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ.

Поврзани новости