Искршен штабот на СДСМ во Арачиново

by fokus 13:05
13:05

Непознат сторител вчера ги искршил прозорците на штабот на СДСМ во скопско Арачиново.

И.Ф. од Арачиново пријавил во полиција дека околу 05 часот од возило непозната марка, кое поминувало пред неговата куќа, непознати лица фрлиле разни предмети со кои искршиле четири прозорски стакла од долниот кат на куќата, каде е сместен штабот на СДСМ.

- Advertisements -

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости