Искршен штаб на партијата на Љубе Бошкоски во Драчево

by Fokus 16:47
16:47

Денеска во раните утрински часови искршен е штабот на Обединети за Македонија во населбата Драчево, информираат од партијата.

– Им порачуваме на политичките криминални опоненти дека вандализмот нема да ја смени изборната слика во Драчево и Македонија во Македонија дојде животот и слободата на централно ниво и истото ќе се случи  на локално ,без разлика на користењето на нечисти методи од страна на опозицијата – се наведува во партиското соопштение.

- Advertising -

Тие ги повикуваат надлежните органи да го расчистат овој настан и сторителите да бидат најстрого казнети.

Поврзани новости