Искршен штаб на една политичка партија

by fokus 12:40
12:40

Еден час по започнувањето на изборниот молк бил искршен политички штаб на една политичка партија, информираат од МВР.

-На 14.10.2017 околу 00,55 часот, А.Б. пријавил дека на ул.„Цветан Димов“ во Скопје, непознат сторител со бекатон плочка скршил прозорско стакло од штаб на политичка партија, информираат од МВР.

- Advertising -

Поврзани новости