Исклучените од Топлификација и денеска на протест

by fokus 13:06
13:06

Исклучените од Топлификација денеска повторно излегуваат на деведесетиот протест пред Регулаторната комисија. Велат уште еднаш ќе ги  презентираат притисоците од инспекциите и од судовите.

Овие граќани бараат компанијата БЕГ да престане да наплаќа и испраќа фактури на исклучените граѓани од системот за колективно греење, да запрат судските процеси против нив и да се прекинат постаките за извршување. Пред протестот ќе ја презентираат можноста за поефтино и поквалитетно греење на скопјани преку системот на државната ЕЛЕМ енергетика.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Поврзани новости