Исклучените од парно повторно на протести

by Fokus

Исклучените од парно денеска по 75-ти пат излегоа на протести. Тие обвинуваат за нефункционирање на државните институции.

Револтираните граѓани ги повикаа премиерот, претседтелот и министрите надлежни да се заинтерсираат за тоа како БЕГ доставува сметки за услуга што не се користи.

Исто така, најавија и кривични пријави против нотари и судии.

Поврзани новости