Исчезнатиот Душан Трајковски починал во сообраќајка пред единаесет дена

by fokus 15:02
15:02

85-годишниот Душан Трајковски, кој се водеше за исчезнат, починал пред единаесет дена на Клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување, по сообраќајна несреќа која се случила на втори месецов, информираат од полицијата.

Од Министерството за внатрешни работи велат тој бил хоспитализиран и бил во коматозна состојба веднаш по сообраќајката, но по пет дена им подлегнал на повредите.

- Advertisements -

Починатиот бил на велосипед кога во него удрило патничко моторно возило „Фиат Добло“ со скопски регистарски ознаки, управувано 61-годишен скопјанец. Сообраќајката се случила на крстосница од булевар „8-ми Септември“ со улица „Момин Поток“. Од МВР додаваат дека телото е идентификувано дури денеска.

По Трајковски се трагаше два дена, откако роднини на починатиот пријавиле дека не го виделе од 10-ти месецов.

Поврзани новости