Исчезнало 11-годишно девојче кое излегло од дома да оди на курс

by Fokus 13:23
13:23

Единаесетгодишно девојче исчезнало во текот на вчерашниот ден, информираат од МВР.

Според полицијата, 46-годишниот скопјанец У.Ф. пријавил дека предходниот ден околу 13,00 часот, 11 годишно девојче на која и бил старател излегла од домот да оди на курс, по што се оддалечила во непознат правец.

- Advertisements -

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Поврзани новости