Исчезнале мајка и бебе

by Fokus 15:00
15:00

Малолетна мајка и нејзиното бебе исчезнале, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Според информациите во полицискиот билтен, вчера во 13.40 часот во Полициската станица Виница, Б.Ѓ.(55) од Виница пријавила дека на 13.06.2018 година околу 08.00 часот нејзината малолетна ќерка С.Х. (17) со нејзиното шестмесечно бебе, се оддалечила во непознат правец.

- Advertisements -

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Поврзани новости