Исчезна малолетник од Штип

by Fokus

Во текот на вчерашниот ден, жителка на Штип пријавила дека исчезнал нејзиниот син, пренесуваат од Министерството за внатрешни работи.

„На 04.02.2023 во 20.00 часот во Полициската станица Штип, К.М.Е.(40) од Штип пријавила дека од дома се оддалечил нејзиниот син А.М.(17). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, додаваат од МВР.

Поврзани новости