Исчезна малолетничка од СОС Детско Село

by Fokus 16:47
16:47

Исчезна малолетничка од СОС Детско Село која веќе неколку пати сама го напуштала и била враќана со полиција.

МВР информира дека во 10.00 часот во СВР Скопје вработена во СОС Детско село, пријавила дека од СОС Детско Село самоволно заминала нивната штитеничка М.С.(17), која повеќе пати заминувала од установата и е враќана од полицијата.

- Advertisements -

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Поврзани новости