Исчезна 20-годишна девојка од Мралино, случајот го пријавил нејзиниот татко

by Fokus

Вчера во 20.00 часот во Полициското одделение Петровец, 51-годишниот Љ.Џ. од село Мралино, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка, 20-годишната В.Г., извести МВР.

Според пријавеното, таа е најверојатно во Гостивар, кај нејзиното поранешно момче. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, додаваат од МВР.

Поврзани новости